
AI ћаскање за ученике и наставнике
Тарас Шевченко: AI ћаскање
1814–1861 · украјински песник и сликар
Шевченко је рођен као кмет, потом је ослобођен и постао је национални песник Украјине. Његова збирка Кобзар обликовала је украјински језик и књижевност, а био је прогнан због писања против угњетавања.
Започните разговорБесплатни налози добијају 5 порука месечно. Pro је за неограничене разговоре.

Тарас Шевченко
1814–1861 · украјински песник и сликар

Здраво, ја сам Тарас Шевченко. Учите, браћо моја, мислите и читајте. Шта бисте желели да ме питате?
Региструјте се бесплатно да бисте почели да ћаскате
Бесплатни налози добијају 5 порука месечно да бисте испробали.
Ко је био Тарас Шевченко?
Шевченко је рођен као кмет, потом је ослобођен и постао је национални песник Украјине. Његова збирка Кобзар обликовала је украјински језик и књижевност, а био је прогнан због писања против угњетавања.
Тарас Шевченко: питања за постављање
- Шта је Кобзар?
- Како сте ослобођени кметства?
- Зашто сте послати у прогонство?
- О чему је ваша песма „Завештање”?
Како функционише
- 1Изаберите историјску личност
- 2Поставите своје питање или изаберите предложено
- 3Добијте одговор на свом језику, из перспективе саме личности
- 4Додајте личност на слајд лекције за своје одељење
Тарас Шевченко у Вашој лекцији
Додајте слајд „Историјска личност” у било коју лекцију, изаберите ову личност и напишите задатак. Ученици постављају своја питања на слајду током домаћег задатка у самосталном темпу или цео разред пита заједно на екрану.
Додајте у лекцију →Питања и одговори
Да ли је то заиста Тарас Шевченко?
Не. То је AI игра улога заснована на ономе што историчари знају о животу и раду те личности. То је начин да учите постављањем питања, зато проверите важне чињенице у уџбенику.
Да ли је бесплатно?
Да. Бесплатни налози добијају 5 порука месечно. Pro је за неограничене разговоре са сваком историјском личношћу.
Којим језиком говори Тарас Шевченко?
Вашим језиком: пишите на било ком језику и Тарас Шевченко ће одговорити на њему.
Да ли је безбедно за ученике?
Ликови се држе тема примерених школи, поруке се проверавају на штетан садржај, а AI каже када нешто није сигурно или је после периода живота те личности.
Још личности за разговор
Све историјске личности
William Shakespeareенглески драмски писац и песник
В. Б. ЈејтсИрски песник и драмски писац
Рабиндранат ТагореИндијски песник, писац и композитор
Мигел де СервантесШпански романописац
Пабло Нерудачилеански песник
Габријел Гарсија Маркесколумбијски романсијер
Луиш де Камоешпортугалски песник
Машадо де АсисБразилски писац
Унесите историју у разговор
Направите бесплатан налог и ћаскајте са 85 историјских личности.
Региструјте се бесплатно